Як вибрати товар

Як вибирати пральну машинку

         Часи, коли господиня прала білизну біля ставка або річки давно минули. Зараз і річки вже не ті, та й жінки надають перевагу сучасній пральній техніці. Промисловість пропонує різноманітні моделі, як в цьому зорієнтуватися?
Основні критерії за якими вибирають пральну машину це:
           1. Тип завантаження
           2. Габарити, максимальне завантаження
           3. Максимальні оберти центрифуги (віджиму)
           4. Клас прання та енергозбереження
           5. Тип управління
           6. Додаткові функції

 

         1.Тип завантаження.
          Існує два типи завантаження білизни в пральну машинку – фронтальне(збоку) та вертикальне(згори). В кожного є свої недоліки та переваги. Існує думка, що вертикальні пральні машини надійніші, бо в них барабан кріпиться з двох сторін, а у фронтальних з однієї. Це не зовсім так, тому що довговічність «безпроблемної» роботи машинки залежить не стільки від якості і типу підшипника, на якому він кріпиться, як від надійності сальника, що не пропускає воду. Підшипник буде працювати доти, поки сальник не пропустить воду.


         Переваги фронтальних пральних машин:
     а) Видно процес прання. Якщо ви засипали неякісний пральний порошок і він почав пінитись, ви це побачите через люк завантаження. Якщо в кишенях забули якийсь предмет і він вилетів - це теж буде видно. Можна буде зупинити прання і дістати зайвий предмет.
     б) Можливість встановити на кухні під стільницею.
     с) Можна використовувати поверхню (скажімо як тумбочку).


         Переваги вертикальних пральних машин:
     а) Компактність. Через відсутність бокового люку, вертикальна машинка, розрахована на 5 кг. білизни, займе площу (ширина*глибина) - 45*60 см., а фронтальна машина 60*60 см. Вертикальна машинка не вимагає додаткової площі попереду для закладанні і виймання білизни.
     б) Зручне завантаження. При завантаженні вертикальної пральної машини не потрібно низько нахилятись чи присідати, що суттєво для людей похилого віку.
     в) Можливість відкрити під час прання, не зливаючи воду, якщо ви забули щось покласти в неї на початку.
       Вертикальна пральна машинка більш складна технологічно , а тому і зазвичай дорожче ніж подібна за характеристиками фронтальна.

 

         2. Габарити, максимальне завантаження
         Наступне, в чому потрібно визначитися після вибору типу машинки - це максимальне завантаження. Визначається в кілограмах сухої білизни. Габаритні розміри зазвичай співрозмірні з максимальним завантаженням . Машинки бувають:
    Повнорозмірні - висота 85-90 см., ширина 60 см., глибина 60 см., завантаження 5-7 кг;
    Вузькі - висота 85-90 см., ширина 60 см., глибина 35-40 см., завантаження 3,5-5,2 кг;
    Надвузькі - висота 85-90 см., ширина 60 см., глибина 32-35 см., завантаження 3,5-4 кг.;
    Компактні (настольні) - висота 68-70 см., ширина 47-50 см., глибина 43-45 см., завантаження 2-3 кг.;
         Важливо підібрати оптимальний обсяг завантаження, що відповідає потребам вашої родини. Інакше вам прийдеться або часто запускати процес прання, або довго чекати поки збереться необхідна кількість білизни одного типу. Якщо сім`я до трьох чоловік, то достатньо буде і 3,5-4 кг. Якщо ж сім`я велика, розраховуйте на 6-7 кг. завантаження.
         Для орієнтування можете вважати, що 5 кг сухої білизни відповідають трьом повним комплектам постільної білизни для двоспального ліжка.

 

         3. Максимальні оберти центрифуги (віджиму)
         Чим вище швидкість віджиму, тим сухіша буде білизна після прання. Для того щоби якісно віджати махровий рушник потрібна швидкість 800 ... 1000 об/хв., а ніжні тканини, для уникнення підвищеного зминання і псування, краще віджимати на відносно невеликих обертах - 400 ... 500 об/хв. Тому, якщо планується прати багато виробів з різного типу тканин, варто мати багатоступеневе або плавне регулювання швидкості віджиму.

 

         4.Клас прання та енергозбереження
         Існує загальноприйнята система маркування характеристик пральних машинок у вигляді трьох літер англійського алфавіту від A до G, скажімо «АВВ». Перша літера – клас(якість) прання, друга літера – клас віджимання, третя - енергоспоживання ( А - це найвища якість). Але критерії розроблялись давно і постійне вдосконалення конструкції пральних машинок призвело до того , що зараз практично всі пральні машинки відповідають критеріям класу А, і знайти пральну машинку з параметром скажімо G класу можна хіба в музеї. Так що ця система маркування навряд чи допоможе вам при виборі машинки.

 

          5.Тип управління
           Керування режимами прання і додатковими функціями здійснюється або поворотними механічними ручками, або електронне, коли все встановлюється натисканням відповідних кнопок при відповідній індикації на рідкокристалічних дисплеях.
           Тут, при виборі, треба керуватися якістю електричної мережі в районі вашого проживання. Якщо спостерігаються часті стрибки і падіння напруги, то краще зупинити свій вибір на моделях, що мають в своїй конструкції мінімальну кількість електроніки. Інакше доведеться купувати додатково стабілізатор напруги.
Машинки з дисплеєм коштують дорожче, ніж без нього. Дисплей потрібен для введення і відображення інформації в процесі прання – без нього ми би не дізналися, що йде зараз полоскання або віджим. Це, неначе б то, зручно. Але як часто вам потрібна така інформація? Дивитись на дисплей ви будете не більше - 2-3 хв., поки завантажуєте машинку.

 

          6.Додаткові функції

          Деякі моделі пральних машинок мають функцію сушки. Сушка дозволяє отримувати з машинки повністю суху білизну. Після неї вам залишається тільки попрасувати випрані речі. Сушка відбувається потоком теплого повітря при повільному обертанні барабану, в якому ця білизна тільки що пралася і викручувалась. За 3-4 години ви отримуєте випрану і готову до носіння білизну. Але за додатковий комфорт доведеться заплатити приблизно на 30% дорожче при придбанні такої машинки, а потім, в процесі експлуатації, ще потрібно буде оплачувати збільшені витрати електроенергії. До того ж і процес сушки досить тривалий – не менше години. Врахуйте, що потужність сушки - половина випраної білизни, тобто якщо пральна машина випрала 5 кг., то якісно висушити вона зможе тільки 2,5 кг. Але взагалі функція дуже корисна, особливо в осінньо-зимовий період, або коли у вас багато маленьких діточок.
          Часто в рекламі згадується матеріал баку пральної машинки. Це або нержавіюча сталь, або поліпропілен. Не путайте визначення – БАК - це ємність в якій знаходиться мильний розчин і в якому власне і обертається БАРАБАН з білизною. БАРАБАН може бути тільки металевий, а ось БАК як металевий так і поліпропіленовий. Переваги металевого баку досить сумнівні. Він дійсно довше прослужить, але він менше стійкий до механічних пошкоджень, а також створює підвищений шум при пранні. Тобто, якщо ви не збираєтеся заповідати пральну машинку дітям, внукам і т.д., поліпропілен - це те що вам потрібно.
         Так само не знадобляться різні додаткові функції, на зразок прання спортивного одягу (якщо ви, звичайно, не професійний спортсмен). Вигадувати все нові моделі (або перейменовувати старі), вводити в меню машинки додаткові функції, виробників змушує конкуренція. Для звичайного прання вони не потрібні, більшість споживачів цілком обходиться 2-3 стандартними режимами.

 

     вдалого вибору пральної машинки у нашому магазині СЯЙВО (м. Львів, вул. Гнатюка, 13)

Ваш номер телефону: