Як вибрати товар

Як вибирати порохотяг

        Ніхто не заперечує, що прибирати пилососом набагато зручніше, ніж віником чи щіткою.
Але для усвідомленого вибору попробуємо розібратися, чим же відрізняється величезне різноманіття побутових пилососів.

1. Тип прибирання.
         Розрізняють два види прибирання - сухе і вологе. Відповідно і пилососи розділяться на дві групи - для «сухого» і «вологого» прибирання. Але якщо з «сухим» прибиранням більш-менш все зрозуміло, то принцип роботи «вологого» наступний - у спеціальний відсік пилососа заливається вода з миючим засобом, що потім по окремій трубці закріпленій на шлагу пилососа під тиском рівномірно розбризкується по поверхні. Забруднена рідина відразу всмоктується назад і потрапляє в окремий резервуар. Кількість рідини можна регулювати.
     Недоліки миючих пилососів:
     - Великі габарити, велика вага, неповороткість;
     - Після використання його потрібно розбирати, промивати і висушувати;
     - Залишкова вологість у килимах – миючий розчин всмоктується назад не повністю – 60% осідає на килимі;
     - Потрібно купувати недешеву миючу рідину;
     - Вища витрата електроенергії в порівнянні із звичайним пилососом;
     - В рази вища ціна;
     - Не можна використовувати для прибирання ковроліну , натурального килимового покриття з довгим ворсом, ламінату і паркетного покриття, а також меблів, чутливих до вологи;
         Миючий пилосос поза конкуренцією, якщо потрібно прибрати великі поверхні з твердого вологостійкого матеріалу - як горизонтальні так і вертикальні! -– скло, керамічна плитка, але для щоденного прибирання все ж надаємо перевагу класичному «сухому» пилососу.

2. Типи пилозбірників
          У пилососа для сухого прибирання може бути кілька типів пилозбірників: одноразові паперові мішки, багаторазові тканинні мішки або пластиковий контейнер «циклонного» типу очищення.
          Тканинні мішки - більш звичні, оскільки саме ними було оснащено «радянські» моделі пилососів. Коли у такому фільтрі накопичиться певна кількість сміття, його потрібно, вийшовши до сміттєпроводу чи на двір, витрусити. Процедура не з приємних. Як би ви не намагались, частина пилу таки потрапить на ваш одяг та у ваші дихальні шляхи. Відразу уточнюйте, чи можна прати такий фільтр. Іноді тканинні мішки мають спеціальне просочення, тому втрачають свої властивості після прання.
          Паперові фільтри - дуже зручні у використанні. Коли фільтр заповниться, вам достатньо лише дістати його з пилососу і викинути у смітник - жодного пилу, бруду та зіпсованого настрою. Деякі моделі одноразових фільтрів навіть мають спеціальну заслінку, що перекриває отвір мішку під час вилучення його з пилососу. Тому навіть найменша пилинка не потрапить назад до вашої оселі. Купуючи пилосос, купіть також “про запас” текстильний багаторазовий фільтр (якщо він не йде у комплекті). Коштує такий фільтр не так вже й багато, але, якщо виникне проблема з купівлею одноразових мішків, то він стане в нагоді, а пилосос ще служитиме вам багато років.
          Відсутність проблем зі заміною і спорожненням мішків - достатній аргумент, щоб вибрати пилосос «циклонного» типу - системи, що відокремлює тверді частинки від повітря, закручуючи повітря всередині резервуару, як смерч. При цьому тверді частинки відкидаються до стінок, а через центр резервуару виходить очищене повітря. Проте наявність контейнера збільшує габарити пилососа, а «циклонна» система фільтрації вимагає потужнішого, а отже дорожчого, двигуна.
          Окремий підвид «циклонного» типу пилозбірника - водяні фільтри (напр. наявний у нашому магазині ПОРОХОТЯГ SATURN 7293). Водяний фільтр - це контейнер, наповнений водою, в якому при роботі пилососа створюється водяний циклон. Цей циклон змочує все, що потрапляє в нього при збиранні - і там же, у рідині, воно й залишається. Назовні виходить тільки очищене повітря. Ефективність пилососів з таким фільтром залежить від того, наскільки добре вода змішується з пилом. Конструктивно існують три системи змішування повітря з водою, найдорожчі, а отже і найефективніші з них, використовують двигуни що реалізують до 30.000 об./хв., що співрозмірно з кількістю обертів газотурбінного авіаційного двигуна і ціна їх досягає 3.000 доларів.
          Пилососи з водяним фільтром з`явилися відносно недавно, але вже встигли завоювати місце під сонцем. Вони хороші тим, що позбавляють вас від необхідності возитися з пилом у контейнерах або з абсолютно негігієнічними мішками - після роботи пилососа досить вилити брудну воду.

3. Потужність пилососа
        Одна з найважливіших характеристик пилососа – потужність. Слід розрізняти споживану потужність і потужність всмоктування. Перша – це та потужність, що прилад бере «з розетки», друга – це потужність що характеризує власне силу всмоктування і складає вона заледве 20 % від споживаної. Відсоток може змінюватися в залежності від конструктивних особливостей моделі і досягає 25%, але, як часто це трапляється, виграючи в одному ми втрачаємо в іншому, в даному випадку у пилососів з вищим коефіцієнтом використання потужності більші вага і розміри. Все ж варто орієнтуватися на потужність споживання – вона легше піддається вимірам, а достовірність потужності всмоктування сильно залежить від порядності виробника.
        Потужності 250-300 Вт цілком вистачає для прибирання лінолеуму, паркету, килимового покриття з невисоким ворсом. Для сильно забруднених (шерсть домашніх тварин) та поверхонь, що важко прибирати (килими з довгим ворсом) необхідна потужність всмоктування до 450 Вт. Загальна рекомендація: чим вища потужність – тим буде чистіше. Більшість моделей пилососів оснащені регулятором потужності, що дозволяє вибрати оптимальний режим роботи пилососа в залежності від матеріалу поверхні. Також пам’ятайте, що потужність всмоктування поступово падає в міру забруднення фільтрів та заповнення пилозбірника. Пилососи «циклонного» типу в цьому плані менш чутливі до ступеня заповнення пилозбірника.

4. Фільтри
         Втягнений пилососом пил спочатку проходить через пилозбірник де затримується основна його частина. Потім іде двоступенева система фільтрації: моторний фільтр і вихідний фільтр тонкого очищення. Додаткові фільтри дорогих моделей - це своєрідний маркетинговий хід.
         Розглянемо детальніше. Моторний фільтр розташований перед мотором і захищає його від засмічення, виходу з ладу і перегріву при попаданні пилу на двигун, наприклад при розриві (розмоканні) паперового пилозбірника. Він може бути змінним або постійним. Найчастіше цей фільтр постійний і не вимагає заміни, його просто потрібно періодично прочищати і він прослужить вам дуже довго. Вихідний фільтр тонкого очищення призначений для затримування найдрібніших частинок, алергенів, мікроорганізмів і навіть тютюнового диму. Цей фільтр може бути різних типів, найпоширеніший виготовлений на основі склопластикового волокна так званий НЕРА-фільтр. В залежно від типу фільтра (від НЕРА 11 до НЕРА 14) цей показник становить від 85% до 99,95% затриманих частинок пилу більших за 0,06 мікрона (0,0006 мм). Уважно вивчіть інструкцію, цей фільтр НЕ миється. Під дією води матеріал, з якого виготовлений фільтр, розбухає і помітно зменшує потужність всмоктування.

5. Додаткові параметри
          - трубка та шланг
         Трубки бувають пластиковими, алюмінієвими та сталевими. Пластикова трубка дешевша, але сталева - міцніша. Великою перевагою є телескопічна трубка, що легко наставляється до зросту людини, що прибирає, і заощаджує місце під час зберігання - таку трубку не треба кожного разу розбирати. Що стосується шлангу, то його обов`язково потрібно ще в магазині позгинати та покрутити, порівнюючи при цьому його еластичність і пружність з шлангом вашого «старого» пилососа. Під час експлуатації шланг буде згортатися найрізноманітнішим чином і, якщо при цьому буде перекриватися шлях повітрю, вам доведеться оперативно розкручувати шланг, не допускаючи перевантаження двигуна пилососа. Вибираючи пилосос, зверніть увагу на довжину труби, шланга і шнура. Недостатня їх довжина може сильно ускладнити користування пилососом. Стандартна довжина шнура – 6 м.
         - турбощітка і інші насадки
         Важливим доповненням до пилососу, що значно розширює його можливості, є наявність в комплекті додаткових насадок. Основні насадки це: пласка щілинна - для чищення щілин та важкодоступних місць і насадка з довгим ворсом для чищення меблів та полірованих поверхонь. Зберігатися насадки можуть як у самому корпусі пилососу (адже їх так важко знайти саме тоді, коли вони потрібні), так і окремо.
         Особливий вид насадки - так звана турбощітка. В її корпусі вмонтовано валик з твердою щетиною, яка, обертаючись, збирає з килимового покриття шерсть домашніх тварин, нитки та волосся. Волосся і шерсть намотуються на валик і його потрібно періодично очищати. Валик турбощітки приводиться в обертання від турбінки, встановленої в повітряному потоці, що всмоктує пилосос, і цим знижує потужність всмоктування на 20-30%. 
        - особливості конструкції
        Визначіться де і як саме ви будете зберігати пилосос. Особливо зручні моделі, що можна «паркувати» у вертикальному положенні, закріплюючи трубу на корпусі пилососа;
        Індикатор заповнення пилозбірника - опція досить безглузда - про заповнення пилозбірника ви швидше дізнаєтесь зі зниження потужності всмоктування;
        Гумовий бампер на пилососі захистить ваші меблі та одвірки від ударів.

От і все, що ми хотіли вам повідомити, вдалого вам вибору
Не менш корисну інформацію Ви можете отримати в розділі як вибрати холодильник

Ваш номер телефону: